Çanakkale Arkadaşlık siteleri

Çanakkale Arkadaşlık siteleri

Çanakkale’nin modern aile yapısı ve özgür insanları şehirdeki arkadaşlık ilişkilerine de yansımıştır. Okuma yazma oranı yüksek olan şehrin köylerinde bile insanlar birbirlerini beğenerek arkadaşlık kurarlar ya da evliliğe giderler. Üniversite kenti olmasının da etkisiyle gençler gece yarısında şehrin sokaklarında çekinmeden dolaşabilirler. Berrak denizi, rüzgarlı havası sabah saatlerinde şehri çekici hale getirir. Yaz günleri boğaza karşı simit ve çayla veya kordondak kafelerde güzel bir kahveyle günü karşılamak gençlere büyük keyif verir. Gece hayatı İstanbul veya İzmir gibi değildir; mekanlar gece yarısından sonra kapanır; Hayal Kahvesi, Mask Bar, Promil, Flika, Kalyon ve yazları otellerin roof’ları eğlence için tercih edilen yerlerden birkaçıdır.

Çanakkale Arkadaşlık ve Dostluk Sitesi

Sevmeyi ve paylaşmayı bilen her insan güzel bir ilişkiyi hak eder ama aşk her zaman bonkörce önümüze serilmez. Uğraşmak, uğruna savaşmak, gerekirse koparıp almak kaçınılmazdır. Buna bir de kendimizden kaynaklanan engeller eklenince işimiz daha da zorlaşır. Örneğin unutamadığımız eski sevgilimiz/eşimiz ya da cesaretimizi kıran son ilişki girişimimiz veyahut pek de hoşnut olmadığımız beden imajımız... Tüm bunlar arkadaş bulma yolunda önümüze çıkan engellerdir. Çünkü hayatımızda birini gerçekten istediğimizi anlamak her zaman kolay olmayabilir. Çelişkiler peşimizi bırakmayabilir. Arkadaş bulma konusunda çok istekli ama korkularımızdan (kafamızda yarattığımız engellerden) dolayı bir o kadar da isteksiz olabiliriz.

Bayanlarla Ücretsiz Tanışma
Bayanlarla Ücretsiz Tanışma

Psikologlara göre arkadaş bulma yolunda aşılması gereken ilk sorun, kişinin bunu gerçekten isteyip istemediğidir. Eğer istenirse uygun kişiyi er ya da geç bulmak olasıdır. Araştırmacılar arkadaş bulamayan, uzun soluklu ilişki kuramayan veya birden fazla eş seçme eğiliminde olan kişilerin geçmişte gördükleri yanlış ilişki modelleri ve travmalar nedeniyle kendilerine engel koyduklarını, bunun da sağlıklı bir beraberliği önlediğini ifade ediyor. Bu sorunları aşmak için, kişinin geçmişini ve kendisini objektif bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Anne ve babalarının ilişkisinin sağlıklı olup olmadığını bilmek bugünkü durumlarında ve geleceklerinde belirleyici rol oynuyor. Gerektiğinde profesyonel yardım almak arkadaş bulma arzusunun gerçeğe dönüşmesini destekliyor.

 

çanakkale arkadaşlık sitesi, çanakkale dostluk sitesi, çanakkale bayan arkadaş, çanakkale erkek arkadaş, çanakkale kız arkadaş siteleri

Bir Cevap Yazın