Evlenmek İsteyen Bayanlar

Evlenmek İsteyen Bayanlar

Günümüzde eğitimli kadınlar ayakta durabilmenin ötesinde hayatlarını başarıyla inşa ediyorlar. Kimileri yönetsel pozisyonlar elde ediyor, ev, araba, yazlık vs alabiliyor, hatta birikim yapabiliyorlar. Bu durumda karşısındaki erkekten beklentileri de yüksek oluyor. Kendinden daha düşük maaş alan bir erkeği istemeyebiliyorlar. Büyük çabalarla elde ettikleri kariyerlerine karşılık müstakbel eşinin de en az onun kadar çabalaması gerektiğine inanıyorlar. Ayrıca böyle düşünmeseler bile, kariyer sahibi güçlü kadınlarla birlikte olan erkekler bunu dert edebiliyor. Bu durum da evlenmek isteyen bayanlar için bir engel oluşturuyor.

Evlenmek İsteyen Bayanlar
Evlenmek İsteyen Bayanlar

30’lu yaşların ortalarına doğru bekar kadınlar için kritik zamanlar başlar. Okul, eğitim, kariyer derken evlilik konusunu bu yaşa kadar ertelerler ve telaş duygusu sarar onları. Hayat hızla akıyordur ve daha evlenmeye ve çocuk yapmaya zaman bulamamışlardır. “Tehlike çanları” çalıyordur. Evlenmek isteyen bayanlar duydukları zilin sesini hızla eyleme dönüştürmeye çalışırsa yanlış karar alabilirler… Mesele bununla da bitmez.

Hayat elimden uçup gidiyor. düşüncesi, kadınların ilişkilerindeki kaygı dozunu artırıyor. Panikleyen kadın içten içe “tüm yollar evliliğe çıkmalı yoksa o yola sapmamalı” diyor. Erkekse “35’ine gelmiş, hemen evlenmek ve çocuk yapmak ister ama ben buna hazır değilim” diye düşünüyor. Çiftler belki de sırf bu yüzden hayatlarının aşkını kaçırabiliyor.

Uzmanlar bu nedenle evlenmek isteyen bayanlar ve erkeklere ilişkilerinde hedefleri en azından bir süreliğine kenara bırakıp, öncelikle aralarındaki ahenge bakmalarını; yani birbirleri için uygun olup olmadıklarını anlamalarını öneriyor.

Arkadaşlar Kendinize Arkadaş Arıyor iseniz Yazının Yorum bölümünde Kendinizi Tanıtınız. Bayan yada Bay Arkadaş arayan İnsanların Size ulaşabilecekleri Telefon, Skype, Msn, gibi Ulaşım Araclarınızı Yazın Sizi Arasınlar.

evlenmek isteyen bayanlar, evlilik isteyen bayan, evlilik isteyenler

Bir Cevap Yazın